Nic nie musisz!

Do napisania tej notatki zainsipirował mnie wpis Wioletty Klinickiej na facebook’u, w którym poprosiła o opinię, co powoduje, że życie jest piękne i magiczne, w czym tkwi magia życia?

Kiedyś przeczytałam w pewnej książce, że sam musisz nadać ważność temu, co robisz. To, co robisz z reguły jest dla innych nieważne, bardzo często korzystają, ale nie jest to dla nich ważne, częściej myślą, że im się to poprostu należy i przyjmują.

Myślę, że magia życia to nadanie ważności temu, co robimy, każdemu dniu, każdej godzinie, minucie. Można robić coś latami i uważać, że to nieważne, nie liczy się, nic nie znaczy a taka postawa prowadzi do frustracji. Ale uwaga! Nie mylić z rozbuhanym ego! Nie chodzi o to, że Ty i wszystko, co jest z Tobą związane ma być ważne dla innych i zaczniesz tyranizować otoczenie. To ma być ważne dla Ciebie. Np. poranny spacer czy zrobienie makijażu w wolny dzień. Musisz? Nie!

Nic nie musisz, nikt z nas nic nie musi.

Nie musisz chodzić do pracy, nie musisz gotować, nie musisz się ubierać każdego ranka, nie musisz wstawać rano z łóżka, myć zębów czy płacić rachunków, nie musisz nawet dalej żyć. Nic nie musisz! Fajnie? Raczej nie bardzo. Więc skoro to robisz to nadaj temu sens a wtedy nadasz sens całemu życiu. I nie musisz do tego mieć rodziny, dzieci, męża, partnera, przyjaciółki czy innych, o których myślisz, że nadają sens Twojemu życiu. Nie musi być wokół Ciebie pełno ludzi, żebyś czuła sens, bo może się okazać, że to, co jest z Tobą związane dla nich nie znaczy nic, i co wtedy?

Dlatego nadaj ważność wszystkiemu, co robisz. Zrób to dla siebie.

Nawet drobne czynności można uznać za ważne, bo ważne znaczy nie bez znaczenia. Życie powinno być nie bez znaczenia. Dla mnie to jest magia życia.

Rób tak, aby było Ci dobrze.
#dobrzemi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *